Kimdir?

1967 yılında doğan Uğur Çavuşoğlu, Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro bölümü mezunudur.

Her Şey Güzel Olacak, Cebimde Çok Küçük Elma Var, Yalı, Kopgel Taksi, Sahte Dünyalar, Sihirli Ceket, Yaban, 80. Adım, Kış Çiçeği, Sıcak Saatler, Ateş Dansı, Kara Kentin Çocukları, Devlerin Aşkı, Beni Unutma, Bir Dilim Aşk, Ateşli Topraklar, Yersiz Yurtsuz, Hayat Türküsü, Unutma Beni, Dürüye’nin Güğümleri ve Osmanlı Tokadı gibi sinema ve TV projelerinde yer almıştır.

Van Devlet Tiyatrosunda da görev yapan Uğur Çavuşoğlu’nun rol aldığı oyunlar arasında Rosa Luxembourg, Benerci Kendini Niçin Öldürdü, Londra Caddesi, Ateşli Sabır, Palto, Bir Ceza Avukatının Anıları, Taziye, Hüznün Coşkusu, Azizname, Misafir, Romeo ve Juliet, Rembetiko, Fosforlu Cevriye ve Gizler Çarşısı yer almaktadır.

Uğur Çavuşoğlu’nun şu an baskısını bulamayacağınız “Kadın!Şah!” isimli bir de şiir kitabı vardır, bazı öykü ve şiirleri, Deve Dergisinde yayımlanmıştır.

ÇASOD En İyi Oyuncu “Mansiyon” ödülüne sahip Çavuşoğlu,  Ankara Devlet Tiyatrosu’nda 4. Sezonundaki “Euridice’nin Elleri” adlı tek kişilik oyunda rol almaktadır.